HistoriaZgromadzeni_KierunekWschod_Bialorus

Białoruś


Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika od 1992 roku prowadzą dzieło ewangelizacji na Białorusi. Obszary te długi czas były pod wpływem komunizmu i ateizmu, który zostawił piętno w mentalności ludzi, dlatego potrzebny jest większy wysiłek i w pracy i modlitwie, aby doprowadzić ludzi do Boga.
Czytaj więcej

Ukraina


Od początku swojego istnienia, tj. od połowy XIX wieku, Siostry Dominikanki są związane z Kościołem na Kresach Południowo-Wschodnich. W Jaśniszczach w diecezji lwowskiej przyszła na świat i wychowała się założycielka Zgromadzenia Kolumba Róża Białecka. W samym Lwowie natomiast uczęszczała do szkoły i tam też rozeznała swoje powołanie. To właśnie wyzwania stojące przed Kościołem lwowskim ukształtowały cel założonego przez nią Zgromadzenia.
Czytaj więcej
HistoriaZgromadzeni_KierunekWschod_Ukraina
HistoriaZgromadzeni_KierunekWschod_Rosja

Rosja


Pierwsza placówka Zgromadzenia w Rosji powstała w 1999 roku w Tambowie. Siostry podjęły tam pracę przy parafii, objęły opieką dzieci, młodzież, oraz osoby starsze i chore. Rok później Siostry przybyły na Syberię. Dziś Zgromadzenie posiada w Rosji trzy domy: w Ułan - Ude, w Błagowieszczeńsku oraz Kaliningradzie.
Czytaj więcej